Ceeze Has Created A YEEZY BOOST 350 V2 For The Home

The ultimate hype candle holder.

If you’ve ever displayed your proud collection of YEEZYs at home but wanted to wear them out too, you now have the perfect solution: New York City-based sneaker designer Ceeze has designed a full-scale YEEZY home decor sculpture for the sneaker enthusiasts.

The new releases follow from the success of Ceeze’s first design — a gold ceramic YEEZY BOOST 350 V2 — and come in two colorways: rose gold and pewter. Both sculptures are detail-accurate replicas of the 350 V2, complete with a full-sized YEEZY-style pull-out box. The sculpture cleverly doubles as a candle holder, and the whole package comes with four spare candles.

If you’re interested in copping one to style up your home, both the pewter and rose gold models are currently available over at Ceeze’s site for $150 USD each.

And for more design goodness, check out IKEA’s recreation of these iconic TV-show living rooms.

Ceeze Ev için YEEZY BOOST 350 V2'yi Yarattı

Nihai yutturmaca mumluk.

Gururlu YEEZY koleksiyonunuzu evde hiç sergilediyseniz ancak onları da giymek istiyorsanız, şimdi mükemmel bir çözüme sahip oldunuz: New York merkezli spor ayakkabı tasarımcısı Ceeze, spor meraklıları için tam ölçekli bir YEEZY ev dekor heykeli tasarladı .

Yeni sürümler, Ceeze’nin ilk tasarımının (altın renkli seramik YEEZY BOOST 350 V2) başarısından sonra iki renkte geliyor: gül altın ve kalaylı. Her iki heykel de tam boy YEEZY tarzı çekmece kutusuyla birlikte 350 V2'nin detaylara uygun kopyalarıdır. Heykel zekice bir mumluk olarak ikiye katlanır ve paketin tamamı dört yedek mumla birlikte gelir.

Evinizi şekillendirmek için başa çıkmakla ilgileniyorsanız, hem kalay hem de gül altından modelleri Ceeze’in sitesinde her biri 150 ABD doları karşılığında mevcut.

Comments

Popular posts from this blog

BioLite HeadLamp 200

Geometric Ice Cubes

Penicillin: Discovery Benefits and Resistance