Real Space-Saving Micro Cacti

Bigger is not always better. Sometimes, a thing becomes better when it comes smaller. And when it comes to indoor plants, most people would prefer the cuter ones than the gigantic ones. Bonsai, for example, is the greatest proof of that. Since succulent plants are the latest trend in indoor gardening, people are frantically looking for the cutest succulents.

One look and you might think that this micro cactus is a fake. But you’ll be surprised to learn that it’s a real cactus plant. But the shop’s latest creation, the Micro Cactus, measures approximately less than an inch. The shop claims that this teeny-weeny plant is the smallest one among their plant collections. And if you order more than one, they will send you different varieties of micro cacti.

The micro cactus plant measures approximately less than an inch.

Gerçek Yer Tasarruflu Mikro Kaktüsler

Daha büyük her zaman daha iyi değildir. Bazen, bir şey küçüldüğünde daha iyi olur. İç mekan bitkilerine gelince, çoğu insan devasa olanlardan ziyade şirin olanları tercih ederdi. Bonsai, örneğin, bunun en büyük kanıtıdır. Etli bitkiler iç mekan bahçeciliğindeki son trend olduğundan, insanlar en tatlı succulents'i çılgınca arıyorlar.

Bir bakış ve bu mikro kaktüsün sahte olduğunu düşünebilirsiniz. Ama bunun gerçek bir kaktüs bitkisi olduğunu öğrenince şaşıracaksınız. Ancak, mağazanın en yeni ürünü olan Micro Cactus, yaklaşık bir inçten daha az ölçü alıyor. Dükkan bu ufacık weeny bitkisinin, bitki koleksiyonları arasında en küçüğü olduğunu iddia ediyor. Birden fazla sipariş verirseniz, size farklı türde mikro kaktüsler gönderecekler.

Mikro kaktüs bitkisi yaklaşık bir inçten daha az ölçer.

Comments

Popular posts from this blog

BioLite HeadLamp 200

Geometric Ice Cubes

Penicillin: Discovery Benefits and Resistance