Door Alarm Swann

Specifications
Includes: Mounting Hardware
Features: Wireless, Motion Activated, Outdoor Use
Maximum Operating Range: Up to 200 feet
Detection Distance: Up to 200 feet
Number of Door Sensors: 1
Power Source: Battery-powered

Click Below Image to Buy / Almak için Aşağıdaki Resmi Tıklayın


Click Above Image to Buy / Almak için Yukarıdaki Resmi Tıklayın

Description
Swann’s Wireless Home Doorway Alert Kit is an easy to use alert system to suit 2 entrances that sounds an alarm when motion is detected. Built for home and business security, the Kit is 100% cable free and has everything you need in the pack for DIY installation.
The Home Doorway Alert Kit detects motion from two PIR Sensors and sounds an audible alarm when someone enters a door or your property, or a car enters a garage or driveway. It’s perfect for front and back doorways, retail entrances and storerooms, driveways and outside entrances. The system has a long 100% wire-free signal so you can position the Sensors on your front gate and your back doorway up to 200ft (60m) away from the Receiver unit. With two Sensors it’s double the security. The Home Doorway Alert Kit from Swann – it’s advanced security made easy.

Kapı Alarmı Swann

Özellikler
Kapsar: Montaj Donanımı
Özellikler: Kablosuz, Hareket Aktif, Dış Mekan Kullanımı
Maksimum Çalışma Aralığı: 200 feet
Algılama Mesafesi: 200 feet
Kapı Sensörü Sayısı: 1
Güç Kaynağı: Akülü

Açıklama
Swann’ın Kablosuz Ev Giriş Uyarısı Seti, hareket algılandığında alarm veren 2 girişe uyacak şekilde kullanımı kolay bir uyarı sistemidir. Ev ve iş güvenliği için tasarlanan Kit,% 100 kablo içermez ve DIY kurulumu için pakette ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.
Home Doorway Alert Kit, iki PIR Sensöründen gelen hareketi algılar ve birisi bir kapıya veya mülkünüze veya bir garaj veya garaj yoluna girdiğinde sesli bir alarm çalar. Ön ve arka kapılar, perakende girişler ve depolar, araba yolları ve dış girişler için mükemmeldir. Sistem% 100 uzun telsiz bir sinyale sahiptir, böylece Sensörleri ön kapınıza ve arka kapınıza, Alıcı ünitesinden 200ft (60m) uzağa yerleştirebilirsiniz. İki Sensör ile güvenliği iki katına çıkarır. Swann'ın Giriş Kapısı Alarm Seti - ileri güvenlik güvenliği kolaylaştı.

Comments

Popular posts from this blog

BioLite HeadLamp 200

Geometric Ice Cubes

Penicillin: Discovery Benefits and Resistance