The World's Smallest Vacuum Cleaner

Clean Up The Tiniest Messes With The World’s Smallest Vacuum Cleaner

Vacuum cleaners are great. They’re small enough to keep in a drawer at work and they’re strong enough to keep your tiny workspace clean. Problem is, they’re not cute. You know what’s cute? This one: the World’s Smallest Vacuum Cleaner.

A miniature version of those handheld vacuum cleaners, this USB-powered tool can clean food crumbs, pencil shavings, and other tiny debris off your desk, so you can keep your workspace neat and tidy while you eat like an absolute slob throughout the day. No, you probably won’t be able to use it to clean the floor space in your work area, but for tiny isolated messes on the desk, the darn thing should get the job done.

Designed for the tiniest messes, the World’s Smallest Vacuum Cleaner measures just 19 x 14 x 5 cm (height x width x depth), making it look more like a toy than an actual cleaning tool. Well, for the most part, you will likely keep it in your desk as a toy, since any mess it’s small enough to clean up, you can probably clean up faster by wiping with a rug. Sadly, it doesn’t seem to be scaled for six-inch action figures, but we imagine it’s decent enough in the hands of your superhero characters. Finally, you can pose Batman vacuuming the Batmobile’s interior.

We don’t know what kind of suction power this thing has, but we imagine it doesn’t pack much, so you can probably operate this without causing a noise ruckus in the office. It comes with a 4-foot USB cable, by the way, so just plug this in your computer to give yourself a way to clean up the desk as necessary, as well as a reusable filter, so you can clean things up as needed.

Dünyanın En Küçük Elektrikli Süpürgesi

Dünyanın En Küçük Elektrikli Süpürgesi ile En Küçük Karışıklığını Temizleyin

Elektrikli süpürgeler harikadır. İş yerindeki çekmecede tutacak kadar küçükler ve küçük çalışma alanınızı temiz tutacak kadar güçlüler. Sorun şu ki, sevimli değiller. Şirin olan ne biliyor musun? Bu: Dünyanın En Küçük Elektrikli Süpürgesi.

Bu el elektrikli süpürgeler bir minyatür versiyonu, Bu USB destekli araç gıda kırıntıları temizleyebilirsiniz, kalem talaşmaları, ve masanızdan diğer küçük enkaz, böylece gün boyunca mutlak bir salya gibi yemek ise çalışma alanı temiz ve düzenli tutabilirsiniz. Hayır, muhtemelen çalışma alanınızdaki zemin alanını temizlemek için kullanamayacaksınız, ama masadaki küçük izole karışıklıklar için, lanet şey işi halletmeli.

En küçük karışıklıklar için tasarlanan Dünyanın En Küçük Elektrikli Süpürgesi, sadece 19 x 14 x 5 cm (yükseklik x genişlik x derinlik) ölçülerinde dir. Bu da onu gerçek bir temizlik aracından çok oyuncak gibi gösterir. Eh, çoğunlukla, büyük olasılıkla bir oyuncak olarak masanızda tutacak, herhangi bir karışıklık temizlemek için yeterince küçük olduğundan, muhtemelen bir halı ile silerek daha hızlı temizleyebilirsiniz. Ne yazık ki, bu altı inç aksiyon figürleri için ölçeklenmiş gibi görünmüyor, ama biz yeterince süper kahraman karakterlerin elinde iyi olduğunu hayal. Son olarak, Batman Batmobile iç vakumlama poz verebilirsiniz.

Bu şeyin ne tür bir emme gücüne sahip olduğunu bilmiyoruz, ama fazla bir şey olmadığını düşünüyoruz, bu yüzden muhtemelen bunu ofiste gürültü gürültüsüne yol açmadan çalıştırabilirsiniz. Bu arada, 4-ayak USB kablosu ile birlikte geliyor, bu yüzden sadece kendinize gerektiğinde masayı temizlemek için bir yol vermek için bilgisayarınıza bu takın, hem de yeniden kullanılabilir bir filtre, böylece gerektiği gibi şeyleri temizleyebilirsiniz.

Comments

Popular posts from this blog

BioLite HeadLamp 200

Geometric Ice Cubes

Penicillin: Discovery Benefits and Resistance