Allergen Filtration Mask

If you want to roll around in the field of flowers, but have allergies, you can use the cool tech in this Allergen Filtration Mask. However, we expect you to talk in a deep and ridiculous accent whenever you wear this.

Yes, the mask looks really stupid, but it promises to let you breathe naturally through the nose and mouth while capturing, neutralizing, and decomposing 99.3% of the bacteria and particles larger than 0.4 microns. That means pollen, dust mites, mold spores, tobacco smoke, and pet dander won’t make it to your nose or mouth.

Alerjen Filtrasyon Maskesi

Çiçekler alanında dolaşmak, ancak alerjiniz varsa, bu Alerjen Filtrasyon Maskesinde harika teknolojiyi kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, bunu her taktığınızda derin ve saçma bir aksanla konuşmanızı bekliyoruz.

Evet, maske gerçekten aptal görünüyor, ancak 0.4 mikrondan daha büyük bakteri ve parçacıkların% 99.3'ünü yakalarken, nötralize ederken ve ayrıştırırken doğal olarak burun ve ağızdan nefes almanıza izin veriyor. Bu, polen, toz akarları, küf sporları, tütün dumanı ve evcil hayvan kepeği burnunuza veya ağzınıza gitmeyeceği anlamına gelir.

Comments

Popular posts from this blog

BioLite HeadLamp 200

Geometric Ice Cubes

Penicillin: Discovery Benefits and Resistance