Diveroid: Dive Computer + Camera + Logbook | All in Your Smartphone

The lowest price that the startup set for Diveroid is around $ 299, or about 28% more affordable than the estimated retail price.

Underwater photography is a fairly expensive hobby. Some essential components are needed to help achieve the best. Aside from the camera itself, a special housing to protect it underwater, and a dive computer to monitor important information such as depth and duration are also essential.

The developer describes Diveroid as an all-in-one solution for underwater photography, and as you can already guess from the picture, the main component on the product as a camera here is a smartphone.

Diveroid: Dalış Bilgisayarı + Kamera + Seyir Defteri | Hepsi Akıllı Telefonunuzda

Diveroid için başlangıç setinin en düşük fiyatı 299 $ civarında veya tahmini perakende satış fiyatından yaklaşık% 28 daha uygun.

Sualtı fotoğrafçılığı oldukça pahalı bir hobidir. En iyisini elde etmek için bazı temel bileşenlere ihtiyaç vardır. Kameranın yanı sıra, su altında korumak için özel bir muhafaza ve derinlik ve süre gibi önemli bilgileri izlemek için bir dalış bilgisayarı da gereklidir.

Geliştirici, Diveroid'i sualtı fotoğrafçılığı için hepsi bir arada bir çözüm olarak tanımlıyor ve resimden de tahmin edebileceğiniz gibi, burada bir kamera olarak üründeki ana bileşen bir akıllı telefon.

Comments

Popular posts from this blog

BioLite HeadLamp 200

Geometric Ice Cubes

Penicillin: Discovery Benefits and Resistance