Elastic Shoelaces

Elastic Shoelaces turn shoes into slip ons so you never have to tie your sneakers again. The laces can be used on almost any type of shoes.

Designed to make your sneakers insanely comfortable slip-ons that always stay in place.

Elastic Shoelaces are the world’s first no tie shoelace which provides an easy-to-use, comfortable and stylish addition to any shoe.

FEATURES:

Goodbye Tie
Confidence builder for kids who need to deal with shoelaces independently at school. Time and effort saver for the majority to work hard play hard. Pain avoider for seniors who fight against pain and disease to compress their knees or bend down.

Comfortable laces make fit shoes
They eliminate gap/air between shoes and feet by bringing together but not ruin vamps, wrapping on your feet like skin. Shoes are easy to put on and off with them on.

Snug & Stretchy Support
Footwear upgrader. Wrap sides and top of a shoe for sock-like wearing. No compression on insteps or veins. They adjust to moves of a foot by stretching out and bouncing back like a spring. All round comfortable, is it not?

Elastic Lock
Selected food grade silicone builds up long-lasting elasticity. Delicate appearance with fabric-like texture. T shape ends are strong to bite into eyelets and hook up for connection. Walking, jogging, running, jumping, they won’t pop out.

Simple Use & Maintenance
Free match and install for best tightness. No need to follow graduated lengths one by one. Brand new always. Wipe with damp cloth or tissue to clean as new. Waterproof and dust proof.

HOW TO USE:

Free match. Picking 1pc that is as long as length between 2 eyelets fit most shoes.
Pinch and drag to install. For tiny eyelets tools with no shar edges are recommended (pliers, tweezers, etc.)
There are enough pcs for selection and alternate. Freestyle installation is available.
Finish with a nice look. Feel the wrapping and snug support on foot as you walk, jogging, run and jump!

SPECIFICATIONS:

Material: Silicone
Package Weight: 0.03 kg
Package Size: 10 x 10 x 1 cm
Color: Black, Blue, Gray, Green, Orange, Pink, Red, White, Yellow

PACKAGE INCLUDES:

1 x set of Elastic Shoelaces (16 PCS)

Elastik Ayakkabı Bağcıkları

Elastik Ayakkabı Bağcıkları ayakkabılarınızı kaymalara dönüştürür, böylece spor ayakkabılarınızı bir daha asla bağlamanız gerekmez. Bağcıklar hemen hemen her tür ayakkabı üzerinde kullanılabilir.

Spor ayakkabılarınızı her zaman yerinde kalan delicesine konforlu kayma yapmak için tasarlanmıştır.

Elastik Ayakkabılar, dünyanın herhangi bir ayakkabısına kullanımı kolay, rahat ve şık bir ek sağlayan ilk kravatsız ayakkabı bağıdır.

ÖZELLİKLERİ:

Elveda Kravat
Okulda ayakkabı bağcığı ile bağımsız olarak ilgilenmesi gereken çocuklar için güven oluşturucu. Çoğunluğu sıkı çalışmak için zaman ve çaba tasarrufu. Ağrı ve hastalığa karşı savaşan yaşlılar için dizlerini sıkıştırmak veya bükmek için ağrı kesici.

Rahat bağcıklar uygun ayakkabı yapar
Ayakkabıları ve ayakları arasındaki boşluğu / havayı bir araya getirerek ancak vampirleri mahvederek, ayaklarınızı cilt gibi sararak ortadan kaldırırlar. Ayakkabıları giymek ve çıkarmak kolaydır.

Rahat ve Sıkı Destek
Ayakkabı yükseltici. Çorap gibi kullanım için bir ayakkabının yanlarını ve üstünü sarın. İnişlerde veya damarlarda sıkıştırma yok. Bir yay gibi uzanıp geri sıçrayarak ayağın hareketlerine uyum sağlarlar. Her şey rahat, değil mi?

Elastik Kilit
Seçilmiş gıda sınıfı silikon uzun ömürlü esneklik sağlar. Kumaş benzeri doku ile hassas görünüm. T şekli uçlar, halkalara ısırmak ve bağlantı için kancalamak için güçlüdür. Yürümek, koşmak, koşmak, zıplamak, dışarı çıkmayacaklar.

Basit Kullanım ve Bakım
En iyi sızdırmazlık için ücretsiz eşleştirme ve kurulum. Dereceli uzunlukları tek tek takip etmeye gerek yoktur. Her zaman yepyeni. Yeni olarak temizlemek için nemli bir bez veya mendil ile silin. Su geçirmez ve toz geçirmez.

NASIL KULLANILIR:

Ücretsiz maç. 2 halka arasındaki uzunluk kadar olan 1 adet toplama çoğu ayakkabıyı sığdırır.
Takmak için sıkıştırın ve sürükleyin. Küçük delikler için keskin kenarları olmayan aletler önerilir (pense, cımbız, vb.)
Seçim ve alternatif için yeterli adet var. Serbest stil kurulumu mevcuttur.
Güzel bir görünümle bitirin. Yürürken, koşarken, koşarken ve zıplarken sargıyı ve rahat desteğini hissedin!

ÖZELLİKLERİ:

Malzeme: Maden
Paket Ağırlığı: 0,03 kg
Paket Boyutu: 10 x 10 x 1 cm
Renk: Siyah, Mavi, Gri, Yeşil, Turuncu, Pembe, Kırmızı, Beyaz, Sarı

PAKET DAHİL:

1 x Elastik Ayakabı seti (16 ADET)

Comments

Popular posts from this blog

BioLite HeadLamp 200

Geometric Ice Cubes

Penicillin: Discovery Benefits and Resistance