The StepNPull Lets You Easily Open Doors With Just Your Foot

The StepNPull Lets You Easily Open Doors With Just Your Foot

When you think about how weird it is, public bathroom doors pretty much reverse everything you just did while washing your hands. Places invest in touch-less water faucets, touch-less soap dispenser, and touch-less hand dryers or paper towel dispensers. But then when it comes to the door, we still have to place our freshly cleaned hands onto the same disgusting handle that everyone that chose not to wash their hands also grabbed while exiting the bathroom. These ingenious foot door openers called the StepNPull allow you to exit the bathroom hands free, and should really be installed onto every public bathroom door!

The StepNPull is easily installed onto any non-latching inward opening door, by using just 3 included screws to fasten it to the bottom corner of the door. It's a great way to avoid germs, bacteria, or viruses that may be on public doorhandles, open doors while both of your hands are full, reduce paper towel costs by not having to have your hands perfectly dry when exiting the bathroom, or just to prevent cross contamination.

The StepNPull door foot opener handle is made from 70% recycled aluminum, is easily installed in under 5 minutes, and features a ridgid lipped edge that allows you to easily pull any door open with just your foot. It comes with everything you'll need to install the StepNpull, including 1 StepNPull, 3 screws, 1 barrel bolt with machine screw, an instructional door sticker to be placed at eye-level to tell people that there's a foot handle, along with 1 instruction card.

Check out the StepNPull foot door handle in action via the video.

Also great for use in hospitals and doctor offices to prevent cross contamination.

Even use it with heels on.

StepNPull Kapıları Sadece Ayağınızla Kolayca Açmanızı Sağlar

Ne kadar garip olduğunu düşündüğünüzde, umumi banyo kapıları, ellerinizi yıkarken yaptığınız her şeyi tersine çevirir. Yerler, temassız su musluklarına, temassız sabunluklara ve temassız el kurutma makinelerine veya kağıt havlu dispenserine yatırım yapar. Ama sonra kapı söz konusu olduğunda, taze temizlenmiş ellerimizi aynı iğrenç sapın üzerine koymalıyız, ellerini yıkamamayı seçen herkes de banyodan çıkarken yakalandı. StepNPull adı verilen bu ustaca ayak kapısı açıcıları, banyo eller serbest çıkmanıza izin verir ve gerçekten her ortak banyo kapısına monte edilmelidir!

StepNPull, kapının alt köşesine sabitlemek için sadece 3 adet vida kullanılarak kilitlenmeyen herhangi bir içeri doğru açılan kapıya kolayca monte edilir. Halka açık kapı kollarında olabilecek mikrop, bakteri veya virüslerden kaçınmak, her iki eliniz doluyken kapıları açmak, banyodan çıkarken ellerinizin tamamen kuru kalmasına gerek kalmadan kağıt havlu maliyetlerini azaltmak veya sadece çapraz kontaminasyonu önleyin.

StepNPull kapı ayak açıcı kolu,% 70 geri dönüştürülmüş alüminyumdan yapılmıştır, 5 dakikadan kısa sürede kolayca monte edilir ve herhangi bir kapıyı sadece ayağınızla kolayca çekmenize olanak tanıyan ridgid dudaklı bir kenara sahiptir. 1 StepNPull, 3 vida, makine vidalı 1 varil cıvata, insanlara bir ayak sapı olduğunu söylemek için göz hizasına yerleştirilecek bir talimat kapı etiketi de dahil olmak üzere StepNpull'u kurmak için ihtiyacınız olan her şeyle birlikte gelir 1 yönerge kartı.

StepNPull ayak kapısı kolunu videodan hareket ettirerek kontrol edin.

Çapraz kontaminasyonu önlemek için hastanelerde ve doktor ofislerinde kullanım için de harikadır.

Hatta üzerinde topuklarla kullanın.

Comments

Popular posts from this blog

BioLite HeadLamp 200

Geometric Ice Cubes

Penicillin: Discovery Benefits and Resistance