This Ultimate Toolbox Turns a Steel Drum Barrel Into a Rotating Tool Organizer

This Ultimate Toolbox Turns a Steel Drum Barrel Into a Rotating Tool Organizer

If your garage is like mine, you most likely have tools scattered pretty much everywhere, including the ground, under cars, and some that found their way under the deep-freeze. Sure you could buy a little toolbox to store a few tools, but wouldn't you rather have The Ultimate Toolbox that can store practically everything?! Well, that's exactly what this toolbox is called, and it's made from an actual full-size steel oil barrel, and the inside rotates between 3 different sides where you can store your tools.

The Ultimate Toolbox consists of 3 walls that spin around the inside of the barrel where you can hang your socket set, wrenches, hammers, pliers, and essentially any hand tool you might have in your arsenal. The front door easily slides open and shut, and will even lock securely with a key-lock on top to keep your tools safe and secure when you're not using them.

Bu En Yüksek Araç Kutusu Dönen Takım Düzenleyicisini Çelik Davul Fıçısına Dönüştürür

Garajınız benim gibiyse, büyük olasılıkla yere, arabaların altına ve derin dondurucu altında yollarını bulanlar da dahil olmak üzere hemen hemen her yere dağılmış aletleriniz var. Elbette birkaç araç saklamak için küçük bir araç kutusu satın alabilirsiniz, ancak pratikte her şeyi saklayabilen Ultimate Araç Kutusu'nu kullanmak istemez miydiniz ?! Eh, bu araç kutusuna tam olarak denir ve gerçek bir tam boyutlu çelik yağ varilinden yapılır ve iç kısım, aletlerinizi saklayabileceğiniz 3 farklı taraf arasında döner.

Ultimate Toolbox, namlu setinizi, anahtarlarınızı, çekiçlerinizi, penselerinizi ve esas olarak cephaneliğinizde bulunabilecek herhangi bir el aletini asabileceğiniz namlunun içinde dönen 3 duvardan oluşur. Ön kapı kolayca açılıp kapanır ve aletlerinizi kullanmadığınızda güvenli ve emniyetli tutmak için üstte bir tuş kilidi ile güvenli bir şekilde kilitlenir.

Comments

Popular posts from this blog

BioLite HeadLamp 200

Geometric Ice Cubes

Penicillin: Discovery Benefits and Resistance